amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

decrease 380 by 2.9%
What structure prevents food from entering the nasal cavity while swallowing?
The function y = 4.25x + 6 represents the total amount of money, y, earned over x hours. What is true about the function? A It is linear because it is always
Competing priorities, distractions, and information overload may contribute to: a) Stress b) Happiness c) Sleep quality d) Appetite control
When discussing horsepower, if an engine specification states than an engine produces 200 horsepower, it is referring to: a. Brake horsepower b. Indicated horse
Use undetermined coefficients to find the particular solution to y+7y+12y=-680 sin(t) (t) =
What is immunity/resistance?a) The body's ability to fight off infectionsb) The response of an organism to a stimulusc) The inability of a virus to infect a hos
% of adult daily smokers who began to smoke by age 18 A) 80% B) 90% C) 95% D) 99%
In table tennis, the table is a rectangle 9 feel long and 5 feet wide. A tennis court is a rectangle 78 feet long and 36 feet wide. Are the two surfaces similar
decrease 380 by 2.9%