beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Which was the first company to offer streaming audio? Types of Streaming?
Isaac mows his lawn every 8 days. Belinda mows her lawn every 10 days. On Monday, they both mowed their lawns. What is the least number of days that will pass b
Object's mass = 2 kg, f1 = 5 newton, f2 = 3 newton. the magnitude and direction of the acceleration is?
Which combination of light wavelengths (colors) and light intensity resulted in the quickest flowers? Red, white, far red led light. 8. In the Notebook Short-da
How does paragraph 6 contribute to the ideas of text in the topic of the Wild West fact or fiction
Solve 2-8 12-18 Evens only
In teams with strong collaborative communication, team members always agree.
State the number of possible negative and positive real zeros of the function f(x)=6x^5-4x^4-63x^3+42x^2+147x-98
A mother spent the following amounts of money for ingredients for a family meal: Tomatoes Rice Oil Meat Vegetables №30 №90 #75 #300 N45 Represent the cost of th
what is 1/10 of 0.002