yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tangent is positive in quadrants I and IV only.True or False
How did rutherford's experiment show that thomson's plum pudding model was incorrect?
Why according to the frontier ethic/ saving endangered species may be considered foolish?
the midpoint p of line segment joining the points A (-10,4) B (-2,0)liea on the line segment joining the points C (-9,-4)D (-4,y ) find the ratio in which Pdivi
Pls help me guys! This is super hard
Which of these uses logos? a.we are starving because the food, if you can call this slop "food," at our school is not fit for the lowest grub on this fine eart
The bill for a meal at a restaurant is $54.00 before taxes are added. The sales tax rate is 8% and you want to leave an 18% tip based on the pre-tax amount. Wha
What is the name of the formula to use when adding multiple cells together? A. ADD B. ROUNDUP C. SUM D. TREND
What is the radius of a circle with the equation x2 + y2 – 14x + 10y = 250?
how to do this. I dont know how