MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to 52+2/5=
Given the sample space, S={1,2,5,6,9}. What is the total number of possible events?
(PLEASE HELP <3) All of the following films were influenced by Shakespeare EXCEPT: A. The Tempest B. Romeo and Juliet C. Sleepless in Seattle D. Shakespeare
Where is the largest reservoir of nitrogen that is unusable by most organisms? A) Atmosphere B) Soil C) Oceans D) Rocks
How much ammonium chloride (in grams) would be required to make 5.2 L of a 0.49 M solution?
PLEASE HELPPPPP WILL GIVE BRAINLIEST!!
Expand the following logarithms. Use either the power rule,product rule or quotient rule. Log2(21)=
The greene family uses 14 gallons of gas on average each week in the family car.How many gallons will the Greene family use on average in 10 years
How many atoms of helium are in 2.50 mol of Helium?
The 40-20 Rule Or The 40 Wins And 20 Losses Rule In The NBA Coined By Phil Jackson When A NBA Team Needs 40 Wins And 20 Losses In The NBA Regular Season Altoget