lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

why was the CDR the most developed region in Nepal??​
how do means and resources affect the development process of a country ?​
Help me pls I put the picture in the attach file below (Sorry i'm in secondary school but i have a problem with my settings)
Solve the attachment...​
is 65.4279 irrational or rational? Explain​
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
If you connected 10 of these 12V (10 W) lamps in parallel, to the 12V source, how much current would the source have to supply
Solve for x. Thank you
Describe the sliding filament model of muscle contraction. What role do acetylcholine and acetylcholinesterase play in muscle contractions
Which answers describe the shape below? Check all that apply. A. Rectangle B. Rhombus C. Quadrilateral D. Square E. Parallelogram F. Trapezoid