Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Antes de comprar los boletos, muchas veces tienes que hacer... a. cama b. cola c. filete e. none of the above d. refresco
What is Nellie Bly's purpose in writing "10 Days in a Mad-house"? Question 9 options: to inform the reader about the conditions of the place to persuade the rea
PLEASE HELP ME!!!! Match the type of clause with its example. My research project, that I've been working on, was due February 3. Because I'm tired, I will go t
What is the discriminant of the equation x^2+11x-10=0
Karen is building supports for the underside of a table. The supports will lie along the diagonals of a rectangular region as shown in the diagram. Select from
What is the main idea behind the separation of church and state? A. The government cannot dictate what religion is practiced by its people. B. The governm
multiply: (-4bc)(-3c^2)(c)(-b)(-c)
Explain why the term dollar diplomacy appears in quotation marks in the text.
Which process produces two identical copies of the parent cell
What were the lasting effects of World War I?