BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

What is an unusual feature that an exotic flora might have? A. Eats insects B. Eats other plants C. Drinks water
Find the sum 6Y a +7Ya
2. Determine whether the two functions are inverses. f (x) = 1/2 x-3 g(x)= 2x+6 please help
Smitville is located between Jonesville and Cityville. Smitville is five times as far away from Cityville as it is from Jonesville. If the distance between Jone
All of the following are indicators of an advanced ancient civilization except A. stepped pyramids or other sophisticated structures B. organized religion C. li
What factors play a role in gendering specific occupations?
What words can you associate with the word history?
WILL GIVE BRAINLIEST, THANKS, AND 5 STARS. Explain the 4 treatment suggestions for a concussion. (PART 1) Discuss 4 different tips/precautions for preventing
The discovery of Lake Vostok led scientists to ask many questions. How did the lake form? Does anything live in the lake? If so, what lives in the lake? How cou
please help with this math problem