abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which amount of time is the shortest? 3 hours, 50 minutes 250 minutes 270 minutes 4 hours, 10 minutes
which number is 100 less then 38 tens
Estimate the sum by rounding each mixed number to the nearest half or whole number. 8 1/5+ 1 7/16
what is the value of the 9 in 93
What type of literature combines the amusing and the grim sides of life?
Who was the fierce leader of the Huns of Central Asia who struck fear into Germanic tribes and the Romans? A. Priscus B. Diocletian C. Attila D. Alaric
In which case will the object move due to an unbalanced force? A. Up = 300 N Right = 300 N Down = 300 N Left = 250 N B. Up = 450 N Right = 450 N Down = 45
The period of time when business slows, workers are laid off, and GDP declines is what part of the business cycle?
Miguel’s steps in evaluating an expression are given below. 32 ÷ 2(23 – 4) Step 1: = 32 ÷ 2(8 – 4) Step 2: = 32 ÷ 2(4) Step 3: = 32 ÷ 8 Step 4: = 4 Wh
Which pair of measurements is equivalent? 8,600 mg, 86 g 2,500 g, 250 kg 3.4 kg, 3,400 g 480 g, 4.8 mg