zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Randi Lynn supervises 12 customer service representatives. At the end of each day, each representative is required to send Randi Lynn an e-mail summarizing his
please help me with #7
I have to write a conversation asking about someone's nationality, where they live, and where they are from. can someone please tell me if this makes sense or i
Simplify the expression 4 + (-2)3. Three is to the third power -12 12 -4 -2
Please help I need to solve this problem and I just need the answer little bit of explanation too
a square courtyard has sides that are 10 ft long what is the courtyard area
Writers demonstrate what when they anticipate readers' concerns and address possible counterarguments? A. Rhetorical sensitivity B. Rhetorical restrictions C.
Write 8.545454 ...... as a mixed fraction in simplest form.
Chloroform is a liquid once used for anesthetic. What is the volume of 5.0 g of chloroform? The density of chloroform 1.49 g/mL
how to write an application to manager for changing gym equipments in camp. ​