jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Distinguish between a electrolytic cell and voltaic(Daniel) cell.
Have you ever been in the middle of telling a story and had to use hand gestures or even a drawing to make your point? In algebra, if we want to illustrate or v
The treble clef is also called the G clef. This note is found on line 2 on the staff, and it located what a 5th above middle c, counting middle c as one
Can someone help me? What is an advantage of using nuclear power to generate electricity? Group of answer choices Building and maintaining a safe reactor is ve
Find the volume of a given prism. H- 7m, B- 22m, W- 24m
10, –50, 250, ... Find the 12 term
what is 14 3/4 divide 25
Write the chemical symbol for the ion with 33 protons and 36 electrons
What two superpowers were involved in the cold war?.
ZA is opposite B A A. BC O O B. AB C. C D. AC E. ZA F. AB and Ac