amanimunyaneza1
amanimunyaneza1 amanimunyaneza1
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

Meatball subs used to cost $5.40 at Mike's Sub Shop, but he just increased the price by $0.54.

How much do subs cost now?

Respuesta :

kellyygracee kellyygracee
  • 02-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation: $5.40 + $0.54 now equals $5.94

Answer Link

Otras preguntas

What is the smallest positive integer $n$ such that $\sqrt[3]{1323 \cdot n}$ is an integer?
Helpppppppppppppppppp
I have a question asking "What is the average value of the function x^2+4x-9 on the interval [-1,7]?" I keep on getting the answer 10 by plugging in -1 for x an
how do I do this correctly?
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
the last time i visited aswan ............ in 2017
Why are ferromagnetic materials used in computer hard drive
What must x equal if g||h? Explain.
A TV satellite dish has a parabolic shape. Signals reflect off the dish and are collected at the focal point (focus) of the parabola. The distance from the vert
what is the meaning of customer in marketing?