baddiebaka197
baddiebaka197 baddiebaka197
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

bestieeee- please help


:)

bestieeee please help class=

Respuesta :

rr24makynmurle
rr24makynmurle rr24makynmurle
  • 02-05-2021

Answer:

94 cups

Step-by-step explanation:

5 gals = 80 cups; 14 cups + 80 cups = 94 cups

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following networking cable categories is the most commonly uses?A.cat 3B.cat 5C.cat 5 and 5eD.cat 6​
Which of the following is a circuit component whose function includes changing an open circuit to a closed circuit? A. wire B. switch C. power source D. loa
Find the solution to the system of equations. y=2x+3 Y=-3x+3
Paul says that it doesn’t matter whether he votes or not. What could you say to Paul to help him understand the importance of voting?
calculate the volume (V) of the sphere. if necessary, round your answer to the nearest hundredth.
what will be the contents for the presentation named DNA molecule natural selection.
Choose the missing step in the given solution to the inequality -x -10 > 14 + 2x ​
Ron started a construction company. The net value of the company (in thousands of dollars) t months after its creation is modeled by v(t) = 2t? - 12t - 14 If a
Consider this Expression.​
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit price of a pound of strawberries