Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

hormones released during executive that can cause a person to get a "physical high" are konwn as
The circulation of a newsletter decreased from 5200 to 3140 find the percent of decrease in circulation to the nearest percent
Which is the correct pair of guide words to locate boisterous in the dictionary? A) bode / bold B) bloom / blitz C) bongo / bombard
What is the Difference between 97 and 79
a box is to be constructed with a rectangular base and a height of h cm. the length, l, of the box is 10 cm, and the width, w, is twice the height. which quadra
solve for m: 2/3 = m/42
what is always true of a combustion reaction? oxygen gas must be one of the reactants carbon monoxide will be produced the reaction absorbs energy one reactant
Which of the following is one of the commonly held ideals of American political culture? A.belief in a unitary government and centralized decision-making B.beli
______ are essential to recycling life materials because without them matter would pile up rather than recycle.
If you push against a stationary object for 10 seconds, you have performed an: a. eccentric exercise. b. isokinetic exercise. c. isometric exercise. d. isot