centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following Chinese tourist spots provides a place for people to see China's history? Birds Nest Water Cube Forbidden City Shanghai
Use Fractions Earth and Mars travel around the sun. Each time Earth makes one complete trip, Mars makes about 1/2 of its trip. 1. How many trips does Earth make
evaluate the expression 2(4y+5y)if x=2 and y=1plsss answer​
HELP NEEDED!!!!!!!!!!!! FAST
A figure is translated two units to the right and five units down. Which rule represents this translation? (1 point) (x, y) → (x + 2, y + 5) (x, y) → (x + 2,
Camille paid a mandatory travel deposit of $80 for a technician to hang her televisions throughout her home. The technician advised that the company charges a
HELP NEEDED!!!!!!!!!!!! FAST
Multiply: (x + 1)(x + 6 )
help me with this[tex]3x + (x + 7)(2x - 1)[/tex]​
Help meee please the one i clicked on was by accident thanks