Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

I really need help here pleasep
I have a past due balance of $87.50 and my new charges are $75.00 I was also charged a late fee of 15% of my past due balance. What is my new total
Hello! Can someone explain to me why choice "b" is the answer?
What is the difference between a dictatorial government and a constitutional government
Which general served as Supreme Commander of the Allied Forces for D-Day? A. Bernard Montgomery B. George Patton C. Dwight Eisenhower D. Omar Bradley
A merchant has coffee worth $20 a pound that she wishes to mix with 70 pounds of coffee worth $90 a pound to get a mixture that she will sell for $30 a pound. H
Which protocol and a data exchange system commonly used over tcp/ip networks, including the internet, but which is unencrypted and performs authentication and d
hyeusysbdhsydgd Hammurabi
What is the difference between a dictatorial government and a constitutional government
NEED HELP FOR TEST LAST QUESTION: Given that (6,1) is on the graph of f(x), find the corresponding point for the function f(3x).