Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

100 POINTS+BRAINLIEST PLZZZZZZ HELP Directions: Read the list of types of exercise. Decide which component of fitness category each type of exercise belongs in
description of lincoln-douglas debate ​
Which key detail helps you understand what makes the Icehotel different from most other buildings?
what is it called when one country extends its authorities over another nation or territory for the purpose of exploiting their natural resources? (WW1)
What caused other city-states to join Sparta in the war against Athens? Other city-states wanted the farmland that Athens controlled. Smaller city-states were a
Describe the increased tension between science education in the United States and religious belief?
11x26 49x12 12x25 Thanks for helping me!
what is a galaxies ???
which statment about power of labor unions is true
How many grams are in 44.8 liter of oxygen gas at STP?