eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

Claudia's father is 7 times as old as Claudia. 20 years from now, Claudia will be 1/2 as old as her father. How old is Claudia's father?
calculate the average speed of spacecraft orbiting mars
Which is a sentence fragment? A. This morning the sunrise was spectacular. B. We bought milk, bread, and eggs. C. A pencil, four sheets of paper, and a rule
Which one is greater 8.3 or 8.03
which of the following marked the achievement of a long-held suffragist goal in the early 1900s ?
Is 5.78778777 a rational or irrational number?..
How do you solve equations with variables on the both sides? Like.... 2x-3=6(x-5) I made this equation so don't solve it.
What fighting methods did the colonists use against the British troops marching back to Boston from Concord?
what is the average of the first 50 even numbers?
An apple pudding is prepared by combining apples, sugar, butter, and lemon juice. To which category does it belong? A) Compound B ) Mixture