BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Oak street and elm street run parallel to each other. When main street intersects them, it forms exterior 8, measuring 60. What is the measure of 1?
Which statement is true? A. Molar concentration is proportional to the temperature of a reaction. B Molar concentration is proportional to the change in the nu
[tex] \frac{2}{3} \times \frac{2}{3} \times \frac{2}{3} = what[/tex]Answer I'll make and mark as brainlist.Answer Fast. Post on - 2 Aug 2021 ​
What should you do with a quotation that is one sentence or shorter from a primary source? A. Set it apart from the rest of the essay and then analyze it. B. In
Consider the reflection of parallelogram PQRS across the line of reflection wy
Q.11. What is the height of the tabletennis net? *​
A gold, ornate box with the purpose of holding a person's body after death. The image above is a photograph of King Tut’s _______________. a. casing c. portrait
The development of computer languages is classified into two categories .true or false​
The length of the red line segment is 8 and the length of the blue line segment is 4. How long is the major axis of the eclipse?
Whats 5867 times 382?