amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of sin A? 12/15 9/15 9/12 12/9
Suppose you have four 500 MB hard drives plus one 2 GB flash drive. How many GB of capacity is this overall?
I need help with writing skills( A PERSONAL NARRATIVE) Exam 986170
Someone help me do this question step by step please? ASAP
Help for 84 points.
which was a problem that the Roman Empire faced after ad200
Which demonstrates how the Anasazi adapted to their hot, dry environment? A. The Anasazi moved south where more water was available. B. The Anasazi hunted biso
Children should be able to write some letters by their fourth birthday? True or False
Consider the linear expression and a first step of simplification shown below.
What is the slope ? Please answer !!