nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

You work for a carpet company. You sell carpets at these prices: 100 square feet for $67, 200 square feet for $130, 400 square feet for $240, and 800 square fee
 Speak about your country  10 points should be there  It should have 3 mintutes
How do Jethro's views on war change during the course of the novel? What happens to bring about this change? Across five Aprils
at what age did mr.crabtree begin work at a factory
Please help!!!!!!!!!!! ​
What part of speech is left out of the following sentence fragment: “The juiciest, most delicious strawberries in the world!”A. The subordinating conjunctionB.
What is the maximum amount a firm should pay for a project that will return $15,000 annually for 5 years if the opportunity cost is 10%
any gymnast or cheerleader
In the two-hybrid screening technique, what type of protein is separated into two different domains to determine if two other proteins attached to these domains
how do people start alcohol consumption​