anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

a proposition received a yea to nay ratio of .535. what percent of the votes did the proposition win
what was discovered in 2010 that helped scientists figure out who tuts parents were
find the difference of the polynomials 2a^2 + 3a and 3a^2- 4/a by subtracting the second from the first. PLEASE HELP!!!!! I AM STUCK AND I KEEP GETTING a^2-a WH
TPRS is a parallelogram. Identify m/R.
How much potential energy does a 1000 kg roller coaster have when it is at the top of a 40 meter hill? O 5 40,000 J O 392,000 J O 294,000 J O 25 J
Suppose the sun, including its gravity, suddenly disappeared.Q: Which of the following statements best describes the subsequent motion of the earth?a. The earth
How does paragraph 6 contribute to the ideas of text in the topic of the Wild West fact or fiction
Alkali metals are kept under oil because?​
I am a substance have different odour in acidic and basic solutions who am I​
A case of paper weighs 20 kilograms what is this weight in pounds?