gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

A Subatomic particle that has negative charge is called an
Some items are not counted in GDP for various reasons. Identify three categories that are not counted and explain why they are excluded.
Which job qualifications are typical for someone who wants to work in Information Support and Services?
A reproductive a measurement is an accurate one? True or false
t× 3/ 4 for t =8/9 someone pls help
If you buy a bat and ball for $1.10 and the bat is $1 more than the ball most people would answer that the ball costs 10c. However 10c is the wrong answer but I
How do you measure the resolution of an image?
Which of the following values of x is NOT a solution to the following inequality? -5x -1 < -9 A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
the area of the rectangle is 9 1/3 square yards the length is 3 and 1/2 yards what is the width in yards
given sample a={1,2,3,4,5} how many items are in the complement of set b is b= all numbers greater then 2? 3 5 2 4