27nicoleholz 27nicoleholz
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

Count how many times you can fill the liter bottle from the gallon jug unit 3

Respuesta :

brycebaird950 brycebaird950
  • 05-02-2021
Where’s the graph or whatever???
Answer Link
kawaimonster17
kawaimonster17 kawaimonster17
  • 05-02-2021

Answer:

i can't count

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
find the value of x that makes the statement true 3/7x 3-x 3=2
Julia makes apple juice for 3 people by adding 5 cans of water to 112 cans of frozen concentrate. If Julia needs to make apple juice for 8 people, how many can
What is 2x2+2 equal to
How do you calculate rise over run
how are you all? #mental health check
In ΔEFG, g = 1.6 cm, e = 8 cm and ∠F=46°. Find ∠E, to the nearest 10th of a degree.
Which one is the negative form of 'I always support him."
"Note: The verbs are underlined. A. The rain poured down, but Jin was determined to win and ran as if everything depended on this race. B. The rain pours down,
The Greatest Real Estate Deal in History? The reader can conclude that Jefferson did not want to wait to get permission to buy the Louisiana Territory because