123sandra
123sandra
04-02-2021
Mathematics
contestada
Please help will mark brain!
Respuesta :
iterriabyers06
iterriabyers06
04-02-2021
1 - because the angles are equal
2- UTV
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Janet can do a job in 3 hours while Garry can do the same job in 2 hours. If Janet works for an hour before Garry began helping her, how long will it take them
what is he area of an shape with the sizes 4cm 14cm 12cm 6cm and two unlabled sizes
A wooden board in the shape of a rectangular prism measures 1.5 meters by 0.75 meter by 0.2 meter and has a mass of 146.25 kilograms. What is the density of the
How many terms does the polynomial 4x2+3x contain?
Which of the following would you use to greet the principal in the morning
9 pounds of ground beef cost $40.32. What is the price per ounce?
Please explain!! 20 points and I will mark brainliest
Give an example of a theory in science
5. The starter phase of a fitness program is important because it A. gives a person the opportunity to discover the exercises that work best for his o
Estimate the sum by first rounding each mixed number to the nearest whole number and then adding 3 8/9 + 2 5/6