smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Y=1/6x+1 Y=-6x+2 Is this perpendicular or parallel lines
what are the key elements associated with measuring the weather
What is the difference between 3/12 and 5/8
In plants, the purpose of auxins is to A. bring about apical dominance. B. produce phytochrome. C. regulate abscission. D. cause plant dormancy. I'm leaning to
Natural selection would not take place without what?
how can i relate decimals to a place value chart
What is probably this person's job? She brought me a
How did Jewish ideas spread
There are two types of intaglio printing, etching and engraving. What is the primary difference between the two?
What is the enviromental problem/issue in the ecosystem?