Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

"Classify the following triangle. Check all that apply. A. scalene B. isosceles C. equilateral D. obtuse
The office memo read as follows: "There is a mandatory meeting at 3:00 P.M. on Thursday. The newest sales numbers will be covered in detail, and then the approp
you are a cyclist in a cross country race. just before the crossing finish line you overtake the person in second place! what place did you finish in?
that I have adjxjsj hshdjx issixjnxn jsnsnsjdjs endjdjdn
Use synthetic division to solve (3x^4+6x^3+2x^2+9x+10) divided by (x+2) What is the quotient? Please help.
Susana tiene trece años. Isabel tiene diez y siete años.
Laura's family is going on a driving vacation. They will drive 4180 miles over the next two weeks.about how many miles will they drive on average each week?
peanut butter and cottage cheese each provide which two sources
Check translation: Mi posesión más grande es mis perro. My greatest asset is my dog. Please explain if I made a mistake, thanks :D
A group organisms that are similar and can produce offspring is called a what