alondramarquez8
alondramarquez8 alondramarquez8
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Joey wants to join the gym. The gym has a membership fee of $50 then $25 per month. How much will it cost Joey if he goes to the gym all year?

Respuesta :

madisynmckenzie2007 madisynmckenzie2007
  • 03-02-2021
12x25+50=350 answer$
Answer Link
daniromeo2004
daniromeo2004 daniromeo2004
  • 03-02-2021
350$ is the answer to ur q
Answer Link

Otras preguntas

Otis has a box of coins that he uses when he plays poker with his friends. the box containts 44 coins, consisting of pennies, dines, and quarters. the number of
Which list includes three types of chemical reactions?condensation, double replacement, and sublimationcondensation, solidification, and synthesisdecomposition,
Complete the following analogy. spiral galaxy : rounded core of stars :: _________ galaxy : central line of stars A. spiral B. irregular C. elliptical D. ba
Select a point that is a solution to the system of inequalities
The sides of a triangle are in the ratio 2:3:4. The shortest side has length 5cm. Find the perimeter
i dont know how to find a .
In the following neutralization reaction, which substance is the acid? HCl + NaOH d NaCl + H2O A. HCl B. NaOH C. NaCl D. H2O
Use the drop-down menus to put the plot events in order. Mr. Utterson and the *inspector find half a walking stick and a burnt checkbook. Mr. Hyde inexplicabl
The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans
47 x 68 = 3196 Use this information to work out 31.96 ÷ 0.47 =