webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

Lincoln promised the South that he would not interfere with slavery where it already existed. a. True b. False
What are the levels of organization from smallest to largest?
adele started her homework at 9:10. she finished at 9:45. how long did she spend on her homework?
round 3.288 to the nearest hundredth
Leader of La Reforma
what is 0.2 as a fraction in simplest form.
Amy is at basketball practice. She is about to shoot a free throw. When she releases the ball the ball will not have kinetic energy but will have potential ener
What's the answer to this math problem
Denise has 1/2cup of vegetable oil that she will use in making several batches of cookies. Each batch requires 1/8 cup of vegetable oil. evaluate the expressi
All atoms of the same element have the same ____.