Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It costs $35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

bradye
bradye bradye
  • 01-11-2016
Hi there!

The answer is $140.

Could you please Brainliest me?
Answer Link
adidebm
adidebm adidebm
  • 01-11-2016
35 / 2 = 17.5

17.5 * 8 = 140

$140

Answer Link

Otras preguntas

On the second page, it says: “Talk of your cold! through the parka’s fold it stabbed like a driven nail.” A: What kind of figurative language is this? B: In wha
What is the product of 2 numbers of 1 2 3 4 5 6 10 20 30​
Hey, do you think you can help me with these questions? I'll give some extra points(can give more if needed) 1. Compare neutron stars and black holes. 2. explai
Della wants to make a one-sample interval to estimate what proportion of her community members favor a tax increase for more local school funding. She wants her
. Which expression is a factor of 9 r 2 − 4 r + 1?
You are granted 3 wishes,what are your requests
a box of oranges weighs 4kg. if one orange weighs 80 g how many oranges are in the box?
What does measure angle M equal?? help lol )):
How many times of o are there?
What are some basic ideas of Confucianism?