quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

he author creates an ominous tone. How does he develop that tone over the course of the poem? in the raven by edgar allen poe on newsela
find the range of the function y= 9x-2, where x>-2
List the working areas of cooperatives.​
One of the legs of a right triangle measures 15 cm and the other leg measures 6 cm. Find the measure of the hypotenuse. If necessary, round to the nearest tenth
What do customers do after making a purchase?
What is the moral of the wise minister if anyone tell correct answer I will mark them as brilliant ​
Write one paragraph (5 sentences) detailing whether you believe the African American Civil rights .
What does the author suggest doing in order to demonstrate conscientiousness? A. Follow directions. B. Impress the coach. C. Plant both feet. D. Express
25. A wave has a frequency of 46 Hz and a wavelength of 1.7 meters. What is the speed of this wave?
Where did the notion of unalienable rights, listed in the Declaration of Independence, come from? A)Thomas Paine B)John Locke