irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

A patio at the front of the school is a quadrilateral with 4 right angles and 4 congruent sides. What type of quadrilateral is it?
Approximately how many miles are in a light-year? a. 6 × 106 b. 6 × 109 c. 6 × 1012 d. 6 × 1015
Find the approximate area of a circle with radius equal to 8 ft.
The Balance of Payment is an. System. a. Accounting b. Social c. Environmental d. Tourist
Identify the input and the output given the relation described: Mr. Edward wants to find the cost of parking his car at a shopping center for a few hours. _
pleaaaaase help.me quickly
a cable installer can make 42 installations in 6 hours how long will the installers been making a hundred and forty-seven installations
what element is needed for cellular respiration?
How many moles of CO2 are produced from the combustion of 6.40 mol c2h8?
List at least two ways that Aristide Boucicaut changed shopping and marketing in his store, the Bon Marche. Please help... 16pts