parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

CR 3 Part A: Which sentence about integers is NOT ALWAYS TRUE (1 point) A. positive -positive = positive B. positive + positive = positive C. negative + negativ
Colonists used the phrase “No taxation without representation” to suggest that
The rectum is____to the anus A. distal B. superior C. posterior D. caudal
Help I am being timed Complete the multiplication problems and order them from the least to greatest according to their products. 6.5 X 2.5 0.6 x 2.5 6.0 x 2.5
Peter plays on the varsity basketball team. So far this season he has scored a total of 52 points. He scores an average of 13 points per game. How many more gam
you are choosing between two health clubs
who is known as the iron man of india!!
A scientist was in a submarine below sea level, studying ocean life. Over the next ten minutes, she rose 24.2 feet. How many feet had she been below sea level,
What is a trophic cascade?
Who statement is true