lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Aristotle believed that the earth is made of permanent, non-perishable matter he called aether. true false
quiero saber 3 ejemplos de normas legales
two competing airlines create a new marketing plan, charging passengers a fixed amount and then a rate per mile flown. cheapo air: $55.75 plus $0.15 a mile disc
When you save a file for the first time, you must _____. use the save as command name the file print the file create a directory?
what happens when the diaphragm contracts? a. the volume of the thoracic cavity increases. b. the diaphragm rises. c. the volume of the thoracic cavity decrease
the role played by police
Franklin deposited $75 in a no-interest bank account when he opened it. After that, he deposits $50 per month in the account. Assume he makes no other withdrawa
Most of the immigrants processed at angel island were from a. europe. b. asia. c. south america. d. the caribbean.
Wayne needs to drive 470 miles to reach Milwaukee. Suppose he drives at a constant speed of 50 miles per hour. Which function represents Wayne’s distance in mil
Solve for x: 5x + 15 = 28