beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Outside sources that require citations and references include the following: a. The writer's personal knowledge b. Common knowledge c. Information obtained from
Which organic reaction produces rubber and plastics? A) polymerization B) esterification C) saponification D) fermentation
What is the volume of a cube with edge length 2/3
The significant increase in consumer demand following World War II marked the beginning of the: production era. marketing concept era. customer relationship e
How are producers and consumers different???
Which of the following helped end apartheid in South Africa? a. An oil embargo c. Economic sanctions b. An international vote d. A civil war
you can easily pass on the right when
Which president dealt with the issue of the bombing of the Murrah Federal Building? Clinton Bush, Sr. Ford Reagan
In which of the following countries would you find loya jirga? a. Afghanistan c. Iran b. Iraq d. Saudi Arabia
Which of the following is effective protection against STIs? a. hormone shots b. birth control pills c. latex condoms d. antibiotic gels