litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Help fill in the spaces.
how can you tell whether 2 ratios are equivalent
A warehouse has 1,750 boxes of water bottles. A truck unloaded another 530 boxes at the warehouse. Each box holds 48 bottles of water. How many bottles of water
Graph y=x−2, could someone help?
1) How often are United States Representatives elected?
Can someone help? Ill do brainliest, Im trying to get my grades up- <33
when the concentration of dissolved minerals in a body of water reaches saturation the process of __________occurs to make a chemical sedimentary rockA evaporat
Why was the Unites states involve of the Korean and conflict?
Tony has a bucket filled with 10 green, 3 blue, 1 red, and 7 yellow tennis balls. He removes 4 tennis balls from the bucket without replacing them. Which of the
What would the function of Mitosis and Meiosis be in a mosquito?