pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Which component comprises the central processing unit? CISC RISC ALU Control unit MUST ANSWER CORRECTLY
What's all the answers help me
(30 POINTS) The 20% off sale is a better deal than the $200 rebate or $150 coupon for the $1,500 dining set. The Porters budgeted $1,250 for a new dining room s
Having past experience with mental disorders means a person will develop depression. True or false
what kind of bird symbolizes love
Choose the correct verb to complete the sentence (Choose the American English version.). ____ the crowd going to be unruly? A) is B) are
Simplify. 26√−424−−√+96−−√ A. −2 24−−√ B. 14 7√ C. −2 78−−√ D. −2 6√
PLEASE CHOOSE THE CORRECT ANSWER.
what is an equivalent expression to 2x-(-4)+10-(3x)
You buy a new video game for $59.99 . The sales tax is 8% . What is the total cost for the game including sales tax?