shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

People who wanted free land through the Homestead Act needed to: O A. vote in state government elections. O B. wait five years before beginning to farm. O C. co
Simplify the expression
PLEASE HELP ME THANK YOU
If A={1,2,3,4,5,6,7},B={2,3,5,7,11,13}and C={1,3,5,7,9} Find [i](A U B) and [ii] (A n B) UC​
is the expression 70-(4 • 15 ) a different three terms product of two times or a difference of two term?
< Back to Content 4 Use the graph that shows the solution to f(x) = g(x). f(x) = - *x² + 3x + 1 g(x) = x - 1 f(x) ox) What is the solution to f (x) = g(x)? 4
write why chitwan national park is one of Nepal National Heritage ?write in short answer.​
Hunter is going to receive $3,000 in one year and he wants to know its equivalent value today. The process of determining the answer is called:_______ a. disco
please answer asap no trolls!!
Select the true statement about the relationship between law, ethics, and business. a. People generally have similar opinions on what actions or conduct are cal