electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

cuantos dias hay en primera semana
Which group of people was President Jackson addressing? (1) African Americans (2) Asian Americans (3) Mexican Americans (4) Native American Indians
(1 + markup percent on cost) × cost equals the A. Cost at the wholesale B. Markup C. Selling price D. Cost at retail
Members of a small group are having a difficult time understanding each other's viewpoints. Which group role most needs to be fulfilled to correct this problem?
Banks that offer low interest rates to people with good credit
what is the definition of momentum
Which of the following describes a difference between the United States constitution and the magma carts
One of the best ways to improve cardiorespiratory fitness is to participate in: aerobic exercise anaerobic exercise
One way in which the Federal Trade Commission (1914) and the Clayton Antitrust Act (1914) are similar is that both (1) helped to end child labor in factories (2
The term pressure most nearly refers to which of the following? a. another term for density b. a property of water near the ocean bottom c. force per area cr