rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Radiation is an example of a transverse wave t or f
what is the slope of the line shown above? ^^
estimate 66.81 + 10.19
Consider ΔWXY and ΔBCD with ∠X ≅∠C, WX ≅ BC, and WY ≅ BD. Can it be concluded that ΔWXY ≅ ΔBCD by SAS? Why or why not? no, because the third corresponding sides
based on the evidence In this passage from build a fire which statement is most likely the theme
Lee la frase y escribe la forma del verbo en paréntesis. Read the sentence and write the correct form of the verb in parenthesis. Puedo sugerir la paella vale
The suns pole reveal are tied to its_
A baker has [5 1/4]pies in her shop.She cuts the pies into pieces that are each [1/8]of a whole pie. How many pieces of pie does she have?
A football kicker kicks a ball with a mass of .42 kg. The average acceleration of the football was 14.8 m/s squared. How much force did the kicker supply to the
Explain how prejudice and stereotypes can lead to conflict and make it hard to get to know someone