JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Acetylene gas (CH2) is used as the fuel in welder's torches. This reaction is a combustion reaction. You react 3.5 moles of acetylene with 5.5 moles of the othe
The boy is in the library. He just gived the book at the librarian. The librarian is scanning the book. The boy is going to borrow the book
A theater has 27 rows with n seats in each row. Which expression shows how many seats are in the entire theater?
Spanish translation of may eduardo stay for tutorials on monday?.
. Which characteristic of prokaryote makes them different from eukaryotes?
What are some phrases to express condolences in Italian?.
Write and evaluate the expression. Then, select the correct answer. Two less than the quotient of a number and four, increased by ten; evaluate when m = 12 2 4m
Please answer fast! (100 points)
How did economic reforms in turkey in the late 1900s improve the turkish economy?.
Sophie buys milk and vegetables at the grocery store. She spends $3.29 on milk and has a total bill of $15.56. Write and solve an equation to determine how much