evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

Describe the events that occur at a neuromuscular junction
proper hand washing procedures require that you apply an approved hand soap and briskly eash your
What is the negative usted command of respirar
What can form as a result of a chemical reaction
Let f(x) = 4x - 5 and g(x) = 6x - 3. Find f(x) - g(x).
Daniella is interviewing for a job. She wants her take-home pay to be at least $51,000$51,000. What is the least salary she can earn if she pays 15%15% income t
each person has a unique perspective that influences the way he or she sees the world. what is this called
In the figure, the segment is parallel to one side of the triangle. The ratio of x to y is
All of the following wavelengths are invisible to the human eye EXCEPT
What is the source of most of the continent electricity