spettil357
spettil357
03-12-2020
Mathematics
contestada
Ummm so yea.........
Respuesta :
mtn021
mtn021
03-12-2020
Answer:
21.75 for 5 $21.75÷ 5= $4.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
rearle
rearle
03-12-2020
Answer:
$4.35 for each student :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
· Plants were spread from one continent to another. · Animals and diseases were introduced to new areas. · Populations were destroyed by foreign contact. · The
Find AC for question two
Throughout the years,most presidents have used the armed forces without a declaration of war.many people argue that this is A. Constitutional B. An expressed p
find the slope of the line that passes through the points (4,10) and (6,9)
1. What is the negative tú command of estudiar? Complete the command: no _______ 2. What is the negative tú command of dar? Complete the command: no _______ 3
I NEED THE ANSEWR QUICK how did the united states acquire the louisiana purchase? a. Buying it from france b.By buying it from great britain c.Exchanging territ
The amount of money that college students spend on rent each month is usually between 300 and $600. However there are fewer students spend $1300. What measure o
Natasha surveyed a group of students and recorded the number of letters in their first name. She displayed the data in the following dot plot. Which is the best
What type of triangle can have one right angle? scalene equilateral acute isosceles
What is the energy in joules of a mole of photons associated with visible light of wavelength 486 nm?