agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

eating sweet potato provides energy for human metabolic process. the original source of this enerfy is the energy
What is the equation in standard form of the line which passes through (–2, –3) and has a slope of ? (5 points)
Are there still patriots now?
Explain how inclusions at the base of a lava flow can help determine the relative age of the layers
How does Alma-Tedema’s interpretation of the story of Pandora draw on and transform the story? He focuses on the moment before Pandora opens the jar and leaves
If the equation x² - kx - 36 = 0 has x = 12 as one root, what is the value of k?
Why did other groups of people want to conquer Egypt? What impact did this have on Nubia
complete the bar model.then solve .Abby has 16 grapes.jason has 9 grapes. how many more grapes dose Abby have than Jason
how is multiplying two decimals different from multiplying a one decimal by a whole number?
whats distributive property for 32+64