a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Determine how much simple interest you would earn on the following investment: $13,400 invested at a 6/2 % interest rate for 4 years.
what is the correct answer please​
Choose the graph of y = -3 sin x.
why is the sum of two negative numbers not a positive number please dont make the whole answer a example:)
Find the nature of roots for equation 2x square -root5x -2 =0 Pls help me fast
A rectangular floor of area 360 m2 is going to be tiled. Each tile is rectangular, and has an area of 240 cm2. An exact number of tiles can be put into the spac
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
Use the equation of the water level of the river represented by the equation y = −4x + 170, where x represents the number of years and y represents the total fe
You are watching an airplane fly in the distance.The airplane is traveling at altitude of 8 kilometers How far is the airplane from your location?
why are cross section leaves placed in water immedietely are being cut​