talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

I will give brainliest to the correct answer!! Find the vertex and the length of the latus rectum. x= 1/2(y - 5)² + 7
Why was Guanghi a hero and why
Eiffel Corporation is a 100-percent owned French subsidiary of Tower Corporation, a U.S. corporation. During the current year, Eiffel paid a dividend of €500,00
SOMEONE PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Peter attempted to use the divide-center method to find the line of best fit on a scatterplot.What was his mistake?He had a different number of points to the le
PLEASE HELP ME ASAP!! I NEED ANSWERS AND EXPLANATIONS FAST!!!
A student completed the experiment but found that the total amount of material recovered weighed more than the original sample. What is the most likely source o
based on the information in paragraph 4, what is the likely reason why experts have found less plastic floating in the ocean than they expected? cite evidence f
HELP! HELP! Please Look At Picture! Thanks!
pls help me with this​