caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

A barista averages making 16 coffees per hour. At this rate, how many hours will it take until she's made 1,200 coffees?
the scale of a map is 1 cm: 15 km. what is the actual distance corresponding to each map distance
do you think a single issue party could be widely accepted in the United States
Harriet Beecher Stowe's novel Uncle Tom's Cabin Answer was hailed as a marvelous work in the South. communicated the ills the industrial North posed on workers.
Which statement describes the role of the organism indicated by the blue arrow in the food web? (2 points) alt= Producers bring energy into the ecosystem by mak
how was life before the industrial revolution different from the life after it
Britain saw its colonies as a source of
how many pairs of parallel lines does a triangle have
Why dose yellow river have that nick name?
what is the square root of 112