Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

what were the historical origins of Christianity and how did that affect the development of montheism in the roman empire?
Whats the answer to this???
In a repo transaction (or repurchase agreement), the one "buying" the collateral asset (with the promise of selling it back soon) is the:
A carbon-12 atom has 6 protons, 6 neutrons, and 6 electrons. How many protons does a carbon-14 atom have? A) 6 B) 8 C) 12 D) 14
how do you solve - -2z - 11 = -5z + 7
What are the lower class limits?
Cooling food requires proper temperature control. What is the best way to measure if the food is staying cold enough?
M is the midpoint of RS and R has the coordinates 2,5. M has coordinates 6,1. Find the coordinates of S
6. Your car gets 20 miles to the gallon and your friend's car gets 30 miles to the gallon. You decide to go on a road trip to Detroit, which is 150 miles away.
There are 575 pizzas.half of the pizza are split into fourths and the other half of the pizzas are spilt into sixteenths.how many total slices of pizza are ther