rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

In your own words explain the 21st Amendment to the US Constitution.
Based on the First Amendment, which restriction can the U.S. government make? A. banning all hate speech B. forcing people to follow the same religion C. stoppi
Scott's app says he biked 30 kilometers, which is 150% of his goal What was his goal distance?
Why is Benjamin Franklin considered a self-made man?
Given that 16 ounces equals 1 pound, how many ounces are in 15.2 pounds?
Please help me with this homework
Somebody, please help a brother out :))
5. Li feeds her dog 3 cups of food each day. About how many cups of food does her dog eat in 28 days?
Find the quotient of 21 and 3. Then, find the quotient subtracted from 9.
wkite an algebraic expression for the following verbal expression the sum of n and 5