giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does a suffix do? a. attaches to the end of a word b. gives the main meaning of a word c. comes at the beginning of a word d. makes a word negative
How do you say Nicaragua in French
Find S5 for the sequence 3, 13, 23, 33, 43, 53, 63, 73.
standard form four hundred and five hundredths
WRITE 4.625 AS A MIXED NUMBER IN SIMPLEST FORM
How could shifts in the physical environment have caused major changes in early civilizations (select 2) A) Build up of silt could have made Rivers less salty
5300 divided by 10 to the third power
what are some ways people prepare for natural hazards
I need to know the answer
let f(x) = x2 3x − 4 and g(x) = x 5. find f(x) ⋅ g(x). x3 3x2 16x − 20 x3 5x2 14x − 20 x3 8x2 11x − 20 x3 9x2 19x − 20