maeveblanchard
maeveblanchard
01-12-2020
Mathematics
contestada
( 13 pts ) pls help asap
Respuesta :
johnsutton789
johnsutton789
01-12-2020
Answer: 232
Step-by-step explanation:
Answer Link
KingMaxine
KingMaxine
01-12-2020
Answer:
232
Step-by-step explanation:
all are multiplied by 8
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
Which molecule has a structure with a ratio of 2 hydrogen 1 oxygen
7 divided by blank equals 56
Music has sometimes been referred to as a “universal language.” Why has this description been applied to music? Do you agree or disagree with this assessment? W
Explain how chemists can state with certainty that no one will discover an element that would appear on the periodic table between sulfur and chlorine
to make concrete mix Monica pours 34 pounds of cement 68 pounds of sand 14 pounds of small pebbles and 19 pounds of large pebbles into a large wheel barrel if s
one hundred times the quantity nine plus four
There are 451 children in Lia's school.a number Greater than 451.
Why were elaborate tombs so important to pharaohs as well as everyday Egyptians?
What is a term for the practice of burning forest in order to clear land for planting?